Zdrowie i uroda

Aromaterapia na wiele dolegliwości

Aromaterapia, znana potocznie jako leczenie zapachami to nic innego jak przyjemności zmysłowe, których doświadczamy, mimo że to nie jedyne korzyści, jakie niesie ze sobą tenże zabieg. Wykorzystywane są do jego wykonania specjalne, eteryczne olejki, które pozyskiwane są z roślin. Zawarte w nich chemiczne związki biologiczne wpływają pozytywnie na nasz organizm, jak i na naszą psychikę. Takie zabiegi w spa to dziś codzienność – każdy dobrze prosperujący salon powinien posiadać w swej ofercie wykonanie aromaterapii.

Różne olejki na różne dolegliwości

Jeśli jesteśmy przeziębieni, chcemy pozbyć się kurzajki bądź zmniejszyć poparzenia na naszej skórze, sięgnięcie po aromaterapię z olejkiem z drzewa herbacianego będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki swym właściwościom grzybobójczym, wirusobójczym i immunotropowym skutecznie zwalcza również wszelkie infekcje narządów płciowych czy infekcje skórne. Jeśli towarzyszy nam histeria, nieustanny lęk, bezsenność czy irytacja, spa powinno zaoferować nam olejek lawendowy. To mocny antyseptyk, który obniża ciśnienie krwi, przyczyniając się przy tym do zmniejszenia naszych stanów napięciowych, nerwobóli czy bóli menstruacyjnych. Na każdą dolegliwość znajdzie się odpowiedni olejek, co jest dodatkowym plusem aromaterapii, posiadają one bowiem swoje unikalne właściwości.

Metody wykonywania aromaterapii

Roślinne olejki eteryczne możemy wprowadzić do organizmu na różne sposoby. Jednym z nich jest aromaterapia w powietrzu. Jest to nic innego jak klasyczna inhalacja lub odparowywanie olejków w pomieszczeniu, w którym przebywa pacjent. Inhalacje wykonywane są nad naczyniem napełnionym gorącą wodą, do której dodano kilka kropli danego olejku. W powietrzu z kolei rozpyla się olejki w wodzie za pomocą ogrzewanego kominka. Aromaterapia w spa to również masaż i kąpiel aromaterapeutyczna. Pierwszy zabieg jest masażem całego ciała bądź danego miejsca na naszym ciele. Do wszystkich masażów stosowane są mieszaniny olejków eterycznych, przy skupieniu się bardziej na tych specjalnie korzystnych dla naszej skóry, np. olej z nasion winogron.

Kąpiel aromaterapeutyczna

To najprzyjemniejsza opcja aromaterapii, czyli zanurzenie się na 30 minut w ciepłej wodzie, do której dodano mieszaninę olejków. Co ważne, po kąpieli nie spłukujemy skóry, a wycieramy. Ważne jest, aby osoby ze skłonnościami do alergii przed udaniem się do spa wykonały test alergiczny. Olejki eteryczne mają bardzo silne działanie, dlatego jeśli nasza skóra jest podrażniona i słaba użycie takich naturalnych substancji może nam tylko zaszkodzić. Z zabiegu najlepiej skorzystać w dobrym salonie spa, który posiada oczywiście w ofercie zabieg aromaterapii. Ilość korzyści, jakie niesie ze sobą ten zabieg oraz różnorodność olejków eterycznych powinny sprawić, że przekonamy się do wykonania zabiegu i udamy do spa.