Zabiegi w Spa

Bezpieczna i skuteczna depilacja

Depilacja to podstawowy zabieg higieniczny nie tylko wśród kobiet, ale także wśród mężczyzn. Niestety golenie powoduje szybkie odrastanie włosków, przez co z efektów można się cieszyć czasem zaledwie przez jeden dzień. Z kolei inne metody stosowane w domu, ale wykonywane nieprofesjonalnie mogą przynieść sporo bólu i nie dać oczekiwanych rezultatów. Najbardziej skuteczną i bezpieczną, także dla alergików opcją jest depilacja w Spa. Jakie metody można polecić osobom, których skóra jest wrażliwa i skłonna do uczuleń?

Depilacja pastą cukrową

Pośród wielu nowoczesnych sposobów depilacji, zabiegi kosmetyczne z użyciem pasty cukrowej cieszą się ogromną popularnością ze względu na wysoki komfort, niewielki odczucia bólowe, ale także możliwość cieszenia się gładkim ciałem przez nawet kilka tygodni. Pasta cukrowa doskonale nadaje się dla alergików. Nie podrażnia, nie pozostawia krostek i zasinień, a co najważniejsze nie zawiera w sobie żadnych komponentów uczulających. Jest wykonana jedynie z cukru, wody i soku z cytryny. Po przygotowaniu i wyrobieniu, pasta jest na tyle gęsta, że łatwo usuwa się nią nawet małe włoski. Robi się to z włosem, co zapobiega wrastaniu i łamaniu się włosków.

Woskowanie

To jedna z najpowszechniej stosowanych metod depilacji w salonach. Takie zabiegi w Spa wykonuje się za pomocą ciepłego wosku, nakładanego na ciało specjalną szpatułką. Do wosku przykleja się pasek z fizeliny i szybkim ruchem odrywa. Nawet malutkie włoski zostaną w ten sposób usunięte. Wprawna kosmetyczka działa w ten sposób, że po takiej depilacji nie pojawiają się podrażnienia. To także metoda polecana dla alergików. Dzięki niej można się cieszyć gładkością przez kilka tygodni, tak jak w przypadku pasty cukrowej. Trzeba również wspomnieć, że do opisanych powyżej metod, włoski nie muszą być bardzo odrośnięte, ale mają mieć co najmniej 2 milimetry.

Nitkowanie – nowość z Azji

Jeszcze do niedawna nitkowanie w salonach spa służyło do regulacji brwi, a obecnie stosuje się je także do depilacji delikatnej twarzy, ale i ciała. Wciąż jednak trudno znaleźć salon, który specjalizuje się w tej metodzie. To warte wysiłku, ponieważ nitkowanie jest jedną z najbardziej polecanych metod depilacji dla alergików. Jest też prawie bezbolesne. na czym polega? Kosmetyczka chwyta każdy włosek specjalną pętelką utworzoną z nitki i wyrywa go. Robi się to szybko i sprawnie, jednakże mimo wszystko jest to jedna z najbardziej czasochłonnych metod usuwania owłosienia i trzeba się na to nastawić przed zbiegiem.