Relaks w Spa, Zabiegi w Spa, Zdrowie i uroda

Dlaczego warto postawić na SPA jesienią?

Ostatnio pisaliśmy o pięknych hotelach w górach, dzisiaj skupimy się na SPA nad morzem!

Spa to miejsce, w którym do kąpieli leczniczych używa się bogatej w minerały wody źródlanej. Wiara w lecznicze moce wód mineralnych sięga czasów prehistorycznych. Takie praktyki są popularne na całym świecie, ale są szczególnie rozpowszechnione w Europie i Japonii.

Jesień w spa

Jesień to idealny okres, aby skorzystać z różnego rodzaju zabiegów, które są wykonywane w spa. Zabiegi balneoterapii mogą mieć różne cele. W warunkach spa można je stosować w leczeniu takich schorzeń, jak zapalenie stawów i bóle pleców, do odbudowy mięśni po urazie lub chorobie lub w celu stymulowania układu odpornościowego. Tego typu zabiegi są bardzo popularne w okresie jesienno-zimowym. Masaż to manipulacja tkanek miękkich w ciele. Techniki masażu są powszechnie stosowane przy użyciu dłoni, palców, łokci, kolan, przedramion, stóp lub urządzenia. Celem masażu jest ogólnie leczenie stresu lub bólu ciała. Jesień w spa nad morzem to marzenie wielu osób. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić.

Masaże w spa – z jakich warto skorzystać?

Akupresura jest techniką podobną w zasadzie do akupunktury. Opiera się na koncepcji energii życiowej przepływającej przez tak zwane południki w ciele człowieka. W leczeniu wywierany jest nacisk fizyczny na punkty akupunkturowe w celu usunięcia zatorów w tych częściach ciała. Nacisk może być wywierany przez palce, dłoń, łokieć, palce u nóg lub za pomocą różnych urządzeń. Niektóre badania medyczne sugerują, że akupresura może pomóc w radzeniu sobie z nudnościami i wymiotami, między innymi w bólu dolnej części pleców, bólów głowy, bólu brzucha. Stymulacja biomechaniczna jest terminem ogólnie stosowanym do zlokalizowanych metod oscylacji biomechanicznej, w których lokalne grupy mięśni są stymulowane bezpośrednio lub za pośrednictwem powiązanych ścięgien za pomocą specjalnych ręcznych mechanicznych urządzeń wibracyjnych. Biomechaniczna terapia oscylacyjna i trening są oferowane w różnych obszarach, takich jak sporty wyczynowe lub rehabilitacja. Tego typu stymulacja jest niesamowicie popularna w spa podczas jesieni.

Pakiety jesienne nad morzem

Sauna to mały pokój lub budynek zaprojektowany jako miejsce do przeżywania suchych lub mokrych sesji upałów. Tego typu obiekt bardzo często jest dostępny w spa – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Najgorętsze sauny fińskie mają stosunkowo niski poziom wilgotności, w którym para wodna jest wytwarzana przez polewanie gorących kamieni wodą. Pozwala to na tolerowanie temperatur powietrza. Dzienne spa różni się od salonu piękności tym, że zawiera takie udogodnienia, jak sauna, basen, łaźnia parowa lub jacuzzi, z których można skorzystać. Oprócz tego w ofercie spa można znaleźć różne zabiegi na twarz, które są wykonywane przez specjalistów. Podczas sezonu jesiennego warto wykonać oczyszczanie twarzy kwasami. Bardzo często stosuje się maseczki z glinki, które nie tylko oczyszczają skórę, ale również ją odświeżają i nawilżają.

Pakiety jesienne nad morzem cieszą się ogromną popularnością. W ofercie takiego miejsca każda osoba znajdzie coś dla siebie. Spa jesienne oferuje usługi zintegrowane z pakietami, które obejmują dietę, programy ćwiczeń, instruktaż odnowy biologicznej, coaching życiowy, jogę. Z pewnością warto skorzystać z takich usług.