Woj. mazowieckie

Gdzie na weekend pod Warszawę?

Lubimy naszą stolicę. W Warszawie zawsze coś się dzieje, wybór rozrywek i restauracji nigdy nam się nie znudzi. Czasami jednak na weekend potrzebujemy czegoś zupełnie innego – odpoczynku od wielkiego miasta. Gdzie wtedy warto się wybrać, jakie mamy możliwości? W tym artykule odpowiemy na nurtujące was pytania.

Gdzie wyrwać się na weekend?

Miejsc wprost stworzonych do tego, żeby spędzić w nich weekend pod Warszawą jest bardzo wiele. W zależności od gustu wybierzemy spory hotel z wieloma atrakcjami lub coś bardziej kameralnego i intymnego. Zwykle jednak możemy liczyć na dostęp do scenerii, która odbiega od tej wielkomiejskiej – interesującej, ale często też męczącej. Większość hoteli bowiem usytuowana jest w zielonej okolicy, która umożliwia długie spacery i wyciszenie.

Liczne udogodnienia i atrakcje

Do wyboru do koloru – jedni z nas preferują bardziej nowoczesne miejsca, inni lubią antyki i powiew historii. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na weekend w dworku czy modernistycznym pawilonie, zwykle możemy liczyć na różne atrakcje. Hotel Spa urozmaici nasz pobyt zabiegami i masażami, które pozwolą nam się zrelaksować. Inny posiadać będzie możliwość skorzystania z basenu z jacuzzi i sauną, a dla jeszcze bardziej aktywnych – z siłowni i zajęć fitness. Jeżeli pragniemy pojechać z dziećmi, z pewnością nie będą się one nudziły, kiedy w skład kompleksu wejdzie kręgielnia lub zaproponowane zostaną animacje dla najmłodszych. Czasami do naszej dyspozycji będą jeszcze inne atrakcje, na przykład stadnina konna z możliwością wykupienia jazdy.

Porównuj i wyszukuj!

Jak spośród tak wielu ofert wybrać tą najatrakcyjniejszą? Pomogą nam w tym serwisy, na których po wpisaniu interesujących nas parametrów możemy porównać różne zbliżone do siebie opcje. Bądźmy też na bieżąco i wyczekujmy promocji – niejeden hotel pod Warszawą obniża ceny, szczególnie poza sezonem. Często na zniżki mogą liczyć osoby posiadające karty albo konta na serwisach typu Groupon. Dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć oferty, za które zapłacimy nawet połowę zwykłej ceny!