Zabiegi w Spa

Medical Spa

Medical Spa, czyli inaczej mówiąc medyczne spa to ośrodki specjalizujące się w zabiegach pielęgnacyjnych i leczniczych. Zazwyczaj znajdują się w miejscowościach uzdrowiskowych. Można w nich korzystać zarówno ze Spa, zabiegów medycyny estetycznej, a nawet chirurgii plastycznej.

Medi-SPA dla kogo?

Medical spa przeznaczone jest dla osób, które chcą odpocząć, a dodatkowo zadbać o urodę i zdrowie. Ośrodki zajmują się zabiegami takimi jak: balneoterapia, kinezyterapia, fizykoterapia czy elektroterapia. Część z tych ośrodków wykonuje także operacje plastyczne i inne zabiegi inwazyjne. Do Medi-spa mogą wybrać się również dzieci. Mogą one skorzystać z porad fizjoterapeuty, który oceni ich rozwój ruchowy.

Jak wybrać ośrodek medi-SPA?

Najpierw powinniśmy się rozejrzeć za odpowiednim regionem, w których chcemy spędzić czas. W zależności na czym nam najbardziej zależy, czy np. na chirurgii plastycznej albo na zabiegach fizjoterapeutycznych, to tym powinniśmy się głównie kierować. Warto zakupić od razu cały pakiet zabiegów. Wyjdzie nam to zdecydowanie taniej, niż jakbyśmy mieli wykupywać pojedyncze zabiegi. Przed wyborem warto zwrócić uwagę także na warunki panujące w pokojach, atrakcje turystyczne.

W Polsce mamy wiele świetnych Medical Spa o najwyższej klasy zabiegach i opieką medyczną. Wśród nich znajdują się m.in.:

Hotel Medical SPA w górach

W górach można znaleźć wiele wspaniałych ofert Spa. Oferują zarówno zabiegi medycyny estetycznej, zabiegi rehabilitacyjne,
jak i pielęgnacyjnych i upiększających. Wiele z zabiegów wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej, dlatego w medical Spa są zatrudniani lekarze. W ofertach można znaleźć między innymi:
– biochemiczne symulacje mięśni, które działają odchudzająco i pomagają walczyć z cellulitem,
– laser, który sprawia, że skóra staje się młodsza, a zmarszczki są mniej widoczne, dodatkowo stosuje się go na trądzik i blizny,
– elektrostymulację – wzmacnia mięśnie brzucha, poprawia krążenie krwi,
– ultradźwięki – skóra staje się bardziej elastyczna i poprawia jej wygląd,
– kriosaunę – pomaga walczyć z otyłością i cellulitem, przyśpiesza przemianę materii i ujędrnia skórę,
– kąpiel siarkowa, zmiękcza naskórek,
– masaż – poprawia kondycję skóry i osuwa oznaki zmęczenia, pomaga także pozbyć się cellulitu.

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Dużą popularnością cieszą się także turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Ludzie przyjeżdżają nawet do małych, nadmorskich miejscowości, głównie turystycznych. Turnusy rehabilitacyjne mają na celu odzyskanie sprawności fizycznej i poprawienie jakości życia. Są one doskonałym sposobem, by nawiązać kontakt z osobami z podobnymi dysfunkcjami. Z turnusów rehabilitacyjnych mogą skorzystać przede wszystkim osoby niepełnosprawne z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Dzięki takim turnusom możemy się zrelaksować, poznać nowych ludzi, ale także poprawić nasze zdrowie fizyczne.