Zabiegi w Spa

Okłady borowinowe a ich zbawienny wpływ na organizm

Borowina, która posiada przeciwzapalne i przeciwbólowe właściwości, znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń i dolegliwości.

Okłady borowinowe są wykorzystywane do łagodzenia objawów wielu chorób, a ich zbawienne działanie na organizm pozwala na wszechstronne ich stosowanie. Fizykoterapia bowiem nie tylko pomaga w znalezieniu przyczyn bólu, ale także wspomaga ich zlikwidowanie. Polega na wykorzystywaniu w leczeniu z jednej strony naturalnych czynników fizycznych, takich jak woda, temperatura, promieniowanie słoneczne, z drugiej natomiast wytworzonych przez specjalistyczne urządzenia typu pole magnetyczne, laser czy ultradźwięki.

Za pomocą okładów borowinowych istnieje możliwość leczenia dolegliwości spowodowanych stanami zapalnymi narządów ruchu. Okłady borowinowe doskonale sprawdzą się we wspomaganiu układu nerwowego, szczególnie w rwie kulszowej.
Wykazują zbawienne działanie w leczeniu układu krążenia, zwłaszcza jeśli chodzi o miażdżycowe zwężenie naczyń.

Okłady borowianowe można wykonać w Hotelu EDEN Spa Mielno

Stosowanie okładów borowinowych jest poza tym wskazane w zwalczaniu choroby wrzodowej żołądka, przewlekłego zapalenia jelit czy stanów kurczowych jelita grubego. Okłady borowinowe mogą być też wykorzystywane w celach pielęgnacyjno-kosmetycznych, ponieważ wywierają pozytywny wpływ na ciało, poprzez ujędrnianie skóry, regenerację włosów i paznokci, wygładzanie zmarszczek. Nie sposób wymienić wszystkich możliwych zastosowań okładów borowinowych. Dzięki występującym w borowinie składnikom są one wszechstronne i zbawienne dla organizmu.