Wycieczki

Przygotowania do wakacji czas zacząć – wycieczka na własną rękę

W ubiegły piątek pisaliśmy o tym jak zorganizować wakacje first minute z biurem podróży. Mamy jednak świadomość, że wielu z Was preferuje samodzielne organizowanie podróży. Postanowiliśmy zająć się tym tematem!

Wiosna to najlepszy czas na planowanie wakacji. Choćby dlatego, że sama myśl o urlopie i relaksie przy pięknej pogodzie, znacznie poprawi nam humor. Przygotowania do wakacji warto rozpocząć z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli myślimy o wyjazdach zagranicznych. Mamy wówczas większe szanse na atrakcyjne oferty w okazyjnych cenach. Tej zasady warto się trzymać niezależnie od tego, czy szukamy ofert first minute w biurach podróży, czy sami chcemy się zająć organizacją wycieczki.

Wakacje na własną rękę – takie jakie chcesz

Przygotuj się na lato 2019 i zaplanuj na własną rękę swoje wymarzone wakacje. Samodzielna organizacja wakacji wcale nie musi być trudna i męcząca, a daje wiele możliwości. Wyjazd first minute z biurem podróży z pewnością jest najprostszym rozwiązaniem, bo płacimy i nie martwimy się o resztę. Jednak touroperatorzy najczęściej proponują miejsca i kurorty, które są najbardziej oblegane, a plan wycieczki jest sztywny i trzeba się do niego dostosować. Organizując wszystko na własną rękę mamy możliwość każdy szczegół dopasować do swoich preferencji i oczekiwań. Mamy zdecydowanie większa swobodę, jeśli chodzi o wybór terminu pobytu i lotu, hotelu, a na miejscu możemy sami zadecydować co chcemy zobaczyć.

Atrakcyjne ceny hoteli i tanie loty 

Choć termin „first minute” kojarzy się z rodzajem oferty touroperatora, który z dużym wyprzedzeniem oferuje wycieczki w atrakcyjnych cenach, to zasadę promocji można porównać do ofert linii lotniczych czy serwisów – porównywarek ofert hotelowych, za pomocą których można dokonać rezerwacji hotelu, kupić bilet lotniczy czy zaplanować całą wycieczkę. Chcąc przyciągnąć klientów kuszą promocją i wysokimi rabatami. Planując wakacje z wyprzedzeniem mamy możliwość rezerwacji hotelu oraz lotu w promocyjnych cenach. Teraz mamy zdecydowanie większy wybór niż bliżej sezonu lub w jego pełni. 

lot samolotem i organizacja wycieczki

Wyjazd na własną rękę – o czym trzeba pamiętać

Oczywiście samodzielna organizacja wycieczki wymaga pewnego zaangażowania i poświęcenia czasu, by dokładnie wszystko rozplanować oraz wybrać najtańszą z możliwych opcji. Kiedy mamy już ustalone miejsce naszego urlopu, to trzeba wybrać hotel i zarezerwować bilety lotnicze. Szukając hotelu warto sprawdzić:
– opinie innych osób;
– lokalizację – aby w pełni nam odpowiadała, np. blisko centrum, plaży, blisko miejscowej komunikacji;
– wyposażenie i usługi w cenie;
– wysokość dodatkowych opłat;
– okolice za pomocą Google Maps – więcej się dowiemy niż ze zdjęć zamieszczonych w serwisie rezerwacyjnym, czy na stronie hotelu;

Dokonując rezerwacji biletów lotniczych warto również pamiętać o tym, ze doba hotelowa zaczyna się zwykle 12-15 a kończy 10-11. Ma to znaczenie jeśli odlot mamy w godzinach wieczornych, bo musimy jakoś zorganizować sobie czas po wymeldowaniu, bądź wybrać wcześniejszą godzinę lotu.

Transfer do hotelu i na lotnisko

Podczas organizacji urlopu na własną rękę musimy pamiętać, że sami musimy zadbać to, w jaki sposób dostaniemy się do hotelu, a później na lotnisko. Transfer do hotelu i na lotnisko można wykupić podczas rezerwacji hotelu, ponieważ większość kurortów oferuje taką usługę za dodatkową opłatą. Można również zamawiać taksówkę lub też wybrać lokalną komunikację, ale takie rozwiązanie może być albo zbyt kosztowne, albo zbyt męcząca. Ciekawą opcją jest wynajęcie samochodu, którego rezerwacja z dużym wyprzedzeniem jest również znacznie tańsza. Wówczas stajemy się niezależni. Samochód pozwala dotrzeć do mniej popularnych, lecz równie ciekawych i wartych zobaczenia miejsc, zakątków czy atrakcji.