Wycieczki

Przygotowania do wakacji czas zacząć – wycieczka z biurem

Za oknem zimno, szaro, buro i ponuro. Do wiosny jeszcze trochę, a do lata jeszcze dalej. Nic nie szkodzi, to właśnie teraz warto rozpocząć przygotowania do wakacji i spokojnie je zaplanować – wybierając datę i kierunek odpoczynku oraz rodzaj odpoczynku (np. wycieczka objazdowa). Niezależnie od preferencji warto o wakacjach pomyśleć już teraz.

Przygotuj się na lato 2019 – sprawdź oferty touroperatorów

Niemal każdy z utęsknieniem czeka na wakacje. Spora część osób decyduje się na urlop za granicą, korzystając z ofert biur podróży. Wakacje z touroperatorem – to wygodne rozwiązanie, z którego Polacy chętnie korzystają.

Wakacje first minute

Jest polecane dla osób zapracowanych, którzy nie chcą zajmować się organizacją wyjazdu, a jedynie wyjechać i odpoczywać. Podobnie jest w przypadku rodzin z dziećmi, które wolą zapłacić za wczasy i nie martwić się ich organizacją. 

Sprawdź nasz katalog Hoteli SPA nad morzem i zaplanuj wakacje – Katalog Hoteli SPA nad morzem

Wybierając wycieczkę z biurem podróży warto zrobić to z wyprzedzeniem i sprawdzić ich ofertę first minute by złapać okazję oraz mieć wymarzone wakacje w atrakcyjnej cenie.

First minute – jakie korzyści

Wybierając ofertę first minute mamy pełną dostępność kierunków i hoteli oraz terminów, co umożliwia wybrania najlepszej dla nas opcji. 
Poza tym do tego typu oferty są atrakcyjne cenowo (nawet do 40% taniej) i kuszą opcją darmowej zmiany zarezerwowanej wycieczki bądź też jej anulowania. Bonusami są również gwarancje najniższej ceny oraz jej niezmienności. Dodatkowo przy zakupie wycieczki first minute można liczyć na:

– zniżkę przy pełnej wpłacie za rezerwację;
– bezpłatne wycieczki fakultatywne;
– brak dopłaty za pobyt dzieci w hotelu;
– pokoje o podwyższonym w standardzie w cenie zwykłych;
– rozszerzony wariant ubezpieczenia;
– darmowy internet mobilny;
– gratisowe gadżety od touroperatora – np. torby podróżne, ręczniki;
– kartę stałego klienta upoważniającą do zniżek przy kolejnych zakupach;
– darmowy lub za niewielką dopłata parking na lotnisku;
– dopłatę za wylot z lokalnych lotnisk;
– możliwość wyboru miejsca w samolocie za niewielką dopłatą.

Urlop z biurem podróży – o czym pamiętać szukając wycieczki?

Decydując się na wakacje z biurem podróży warto, zanim rozpoczniemy poszukiwania, zastanowić się czego oczekujemy oraz jakie kierunki nas interesują. Pracownicy biur podróży chętnie służą pomocą, ale lepiej wiedzieć czego się chce. Wówczas łatwiej będzie znaleźć ofertę, która w pełni spełni nasze oczekiwania.

Warto więc wcześniej określić:
– kierunek na wakacje – sprawdzając kiedy najlepiej wybrać się w określone miejsce;
– termin wylotu / wyjazdu i długość pobytu, mając na uwadze, że długość pobytu obejmuje dzień wyjazdu i przyjazdu;
– lokalizację hotelu (np. centrum, spokojna okolica, przy plaży) oraz jego standard (ilość gwiazdek i dodatkowe atrakcje);
– rodzaj wyżywienia (half board / HB – śniadania z obiadami, all inclusive – pełne wyżywienie);

Ponadto wybierając wakacje z biurem podróży należy mieć na uwadze fakt, że godziny lotów czarterowych mogą nie być w dogodnych godzinach, a w przypadku ofert first minute ostateczna godzina wylotu może być podana dopiero na kilka dni przed wylotem. 

Należy również pamiętać, że doba hotelowa zwykle zaczyna się 12-13 lub 14-15, a kończy 10-11. Mogą to być istotne informacje, jeśli wylot jest na przykład w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę warto poczytać opinie na temat danego miejsca, hotelu, a także choćby za pomocą Google Maps sprawdzić okolice hotelu czy bliżej zapoznać się z miejscem, do którego się wybieramy.