Relaks w Spa, Zabiegi w Spa

Relaksujące masaże i zabiegi antystresowe dla Twojego ciała

Masaże antystresowe w ostatnich czasach stały się niezwykle popularne. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w dzisiejszych czasach większość osób dąży do kariery, rozwoju osobistego i stres w tym wszystkim jest tak naprawdę nieunikniony. Masaż antystresowy jest w stanie rozluźnić całe ciało, pozwala na chwilę odpocząć. Rodzajów jego jest wiele i każdy powinien dobierać odpowiedni według własnych preferencji.

Masaż aromaterapeutyczny

Jednym z rodzajów masażu antystresowego jest masaż z użyciem olejków eterycznych, służących zrównoważeniu ciała i umysłu. Od dawna wiadomym jest, że niektóre zapachy działają uspokajająco na organizm. Stąd też często zabiegi w Spa wykorzystują różnego rodzaju olejki, które rozluźniają osobę masowaną.

Refleksologia

Refleksologia jest masażem polegającym na uciskaniu dłoni i stóp. Nie tylko eliminuje on stres, ale na dodatek przyspiesza regenerację organizmu. Do jego wykonania ważna jest znajomość poszczególnych miejsc na dłoniach i stopach, które odpowiadają za rozluźnienie poszczególnych części ciała. Tego typu masaże są stosowane już od bardzo dawna.

Masaż relaksacyjny

Ponadto, aby całkowicie wyeliminować stres, ważne jest również rozluźnienie całego organizmu, w tym pozbycie się wszelkich napięć wywołanych negatywnymi emocjami. Przy wykonywaniu tego masażu osoba go wykonujące skupia się na głowie, oczach, skroniach, żuchwie, pępku i kręgosłupie, szczególnie na kręgach szyjnych i piersiowych. Pierwszym etapem wykonywania tego zabiegu jest rozluźnienie pacjenta na tyle, aby spowolnił od swój oddech. Pod nos nałożony zostaje olejek relaksacyjny, który ma za zadanie to ułatwić. Efektem wykonywania tego masażu jest nie tylko uczucie rozluźnienia, ale również przyspiesza on regenerację całego organizmu.

Hydromasaż

Ten rodzaj masażu wykonywany jest w specjalnej wannie z hydromasażem. Intensywne strumienie wody uderzające w określone punkty ciała i na dodatek, których temperatura stale się zmienia są w stanie całkowicie wyeliminować wszelkie napięcia. Ponadto masaż ten jest bardzo często wykonywany, ponieważ ma również właściwości lecznicze. Nie tylko więc eliminuje stres, ale również przyczynia się do regeneracji całego organizmu.

Fango

Innym rodzajem masażu jest Fango. Polega on na wykonywaniu wszelkiego rodzaju zabiegów błotnych z użyciem składników mineralnych w formie zimnej, ciepłej lub gorącej. Tak wykonany masaż rozluźnia organizm i eliminuje uczucie stresu. Ponadto zabiegi błotne posiadają wiele składników odżywczych, dzięki czemu wpływają bardzo pozytywnie na wygląd skóry. Wygładzają ją i sprawiają, że staje się jędrniejsza. Efekt ten jest widoczny już po pierwszym zabiegu.