Ciekawe miejsca

Słynne Spa – poznaj Spa na świecie

Nie od dziś wiadomo, że sławni, bogaci i piękni lubią spędzać swój czas wolny w ekskluzywnych ośrodkach Spa. Nie jest to jedynie sposób na odstresowanie, ale także na całkowite odcięcie się od świata zewnętrznego. W takim miejscu raczej łatwo można uciec spod ostrzału fotoreporterów. Dziennikarze nie mają tam wstępu, a więc gwiazdy mogą czuć się w pełni komfortowo i skupiać się jedynie na osobistym relaksie.

Jakie Spa dla gwiazd warto poznać?

Jeśli chodzi o hotele Spa, z całą pewnością w tym zestawieniu, nie mogło zabraknąć Parrot Cay na Karaibach. To właśnie tam gwiazdy stawiają na odpoczynek dla ciała, ale także i na odpoczynek mentalny. W takim miejscu z łatwością można się wyciszyć, zrelaksować, nabrać dystansu do wielu spraw oraz podreperować swoje zdrowie. Goście mieszkają bowiem w prywatnych bungalowach, z czego każdy z nich ma osobny basen, tak aby mógł w pełni odpoczywać w prywatności. Dodatkowo specjalnie wyselekcjonowani specjaliści, dbają o to, aby goście brali udział w medytacjach, zabiegach oczyszczających ciało, a także odpowiednio się odżywiali, co także nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia oraz poziom zrelaksowania się. Znakiem rozpoznawczym tego ośrodka są słynne i profesjonalne zajęcia jogi. Nie bez powodu świetnie odnajdują się tutaj celebryci w Spa.

Kolejnym hotelem Spa, który zdecydowanie jest wart uwagi, jest The Plaza w Nowym Jorku. O słynnym hotelu Plaza w Nowym Jorku, z całą pewnością słyszał każdy. To właśnie w jego części mieści się jedno z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków Spa na świecie. Zaletą tego Spa, zdecydowanie jest to, że można udać się do niego jedynie na wybrane zabiegi, bez konieczności wykupowania doby hotelowej. Warto wypróbować osławione zabiegi z użyciem winogron oraz wybrać się na fitness do trenera gwiazd.

Jeśli chodzi o idealny relaks, warto wybrać się także do Verana w Meksyku. Mówi się, że to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na wybrzeżu, a więc idealnie nada się na wakacje dla zakochanych par lub dla młodych małżeństw podczas ich miesiąca miodowego. Poza ekologicznym jedzeniem, treningami dla ciała i duszy, oraz zabiegami poprawiającymi samopoczucie i wygląd, goście mogą udać się także na nocny połów ryb, albo wybrać się na interesujący kurs nurkowania w Pacyfiku.

Spa w Polsce – u nas trawa jest równie zielona!

Wiele osób jest przekonanych, że prawdziwie luksusowe Spa można spotkać jedynie zagranicą. Jednak nasze hotele Spa nie są wcale daleko za nimi pod względem wygody, nowoczesności zabiegów oraz komfortu wnętrz. Warto przekonać się na własnej skórze jak wiele jest w stanie dla nas zrobić wyjazd na Spa na weekend lub dłużej. Można zdecydować się na Spa na Mazurach, w górach, lub nad morzem – najważniejsze jednak, abyśmy sprawdzili wcześniej czy na miejscu oferowane są interesujące nas zabiegi, masaże i inne przyjemności. W końcu wyjazd do Spa ma być czystą przyjemności