Relaks w Spa

Luksus w zasięgu ręki – SPA nad morzem

Któż z nas nie marzy o tym, aby od czasu do czasu oderwać się od codziennych obowiązków i oddać błogiemu relaksowi? W tej sytuacji dobrym pomysłem jest wyjazd do SPA. Liczne zabiegi dla ciała i duszy przyniosą ukojenie po trudach pracy i zapewnią upragniony odpoczynek. Okazji nie trzeba szukać daleko! Wybrzeże Bałtyku stanowi doskonałe miejsce na pobyt w SPA z odrobiną luksusu.

Cel wyjazdów do SPA jest jeden: wyciszenie umysłu i rozluźnienie ciała. Ten efekt udaje się osiągnąć dzięki zabiegom pielęgnacyjnym. Masaże, gorące, kąpiele czy bicze wodne pozwalają odzyskać zdrowy wygląd, dobre samopoczucie i ponownie osiągnąć harmonię między duszą a ciałem.

Morza szum, ptaków śpiew, czyli SPA nad Bałtykiem

Morze Bałtyckie jest szczególnie dobrym miejscem na wyjazdy do SPA. Wpływa na to m.in. występujący tam jod, pierwiastek niezbędny dla prawidłowego działania tarczycy w organizmie człowieka. Jego niedobór powoduje m.in. senność, problemy skórne, obniżony nastrój. W wielu nadbałtyckich ośrodkach SPA można skorzystać z inhalacji powietrzem z jodem, ale wystarczy też spacer brzegiem morza, aby w naturalny sposób uzupełnić ten pierwiastek. Szczególnie zaleca się to osobom borykającym się z tarczycą oraz tym, którzy cierpią z powodu nerwicy i stanów depresyjnych – szum fal pozwoli się wyciszyć i ukoi zszargane nerwy. My polecamy sprawdzić ofertę Hotelu Spa Havet w Dźwirzynie, który oferuje nie tylko zabiegi, ale także prywatną plażę, przeróżne atrakcje oraz wygodne apartamenty.

Romantyczne chwile we dwoje, czyli SPA dla par

Zwłaszcza jeśli będzie on towarzyszył romantycznemu spacerowi brzegiem morza o zachodzie słońca u boku ukochanej osoby. Ośrodki odnowy biologicznej coraz częściej przygotowują specjalne oferty luksusowego SPA dla par. Wspólne zabiegi, jak masaże czy relaksacyjne kąpiele kwiatowe, uzupełnia zwykle romantyczna kolacja przy świecach i lampce wina. Zakochani coraz częściej korzystają z tego typu pakietów, szukając pomysłów na niebanalne spędzenie chwil we dwoje. Ekskluzywne SPA dla par to dobra propozycja na podróż poślubną, świętowanie rocznicy związku czy prezent dla ukochanej osoby.

Relaks dla małych i dużych, czyli SPA dla rodziny

Wyjazdy do SPA są też ciekawą opcją dla całych rodzin. Wiele ośrodków zatrudnia animatorów czasu wolnego, którzy organizują różnorodne zajęcia dla dzieci. Rodzice mogą się wtedy oddać licznym zabiegom relaksacyjnym. Taki plan pobytu w SPA dla rodzin, uzupełniają wspólne momenty nad morzem – zabawa w delikatnym piasku czy radosna kąpiel w wodach Bałtyku lub w krytym basenie, w zależności od pory roku i warunków pogodowych.

Jesienne SPA dla par i rodzin

Wyjazdy do SPA nad polskie morze są szczególnie atrakcyjne wczesną jesienią, gdy kończy się sezon turystyczny, plaże pustoszeją, morze się ożywia, a pogoda zwykle wciąż jest całkiem przyjemna. Choć w przypadku wyjazdów do SPA nie należy się tym nadmiernie  przejmować – bogata oferta zabiegów nie pozwoli na nudę. Zwłaszcza, że dostęp do oferowanych atrakcji powinien być łatwiejszy niż latem – jesienią  hotele nie są przepełnione, choć ich ceny spadają. To doskonały moment na błogi wypoczynek. Pary docenią ciszę i pustki na plażach, które zyskują w tym czasie romantyczny charakter, a rodziny z małymi dziećmi wykorzystają brak ograniczenia obowiązkiem szkolnym na wyjazdy do SPA poza sezonem.