Ciekawe miejsca

Sudety i Kotlina Kłodzka – wspaniałe miejsce na wypoczynek

Każdy z nas niecierpliwie czeka na wakacje lub ferie i ten moment, kiedy wreszcie uda się na wypoczynek z rodziną. Zwykle wakacje planuje się z wyprzedzeniem, analizuje się koszty, a także wybiera atrakcyjne miejsce, gdzie spędzi się niezapomniany urlop. 

Planowanie wakacji

Wyjazd przeważnie planuje się na jakiś czas przed wakacjami. Czasami jest to miesiąc przed, a czasami rok. Niektórzy nawet planują wyjazd na kilka dni przed. Wszystko zależy od tego, jakimi jesteśmy osobami.
Najpierw wybieramy miejsce, które będzie dla nas atrakcyjne. Pod lupę bierzemy koszt noclegu, a także atrakcje, które będziemy mieli do dyspozycji. Ważne jest także to, na jak długo mamy zamiar wyjechać, czy będzie to tydzień, a może dwa.

Kierunek Sudety

Na wakacyjne wojaże można wybrać jakieś odległe kraje lub piękne miejscowości znajdujące się w naszym kraju. Teraz coraz więcej naszych rodaków docenia wypoczynek w Polsce, gdyż jest to bezpieczny kraj. Za granicą w ostatnich czasach nie jest za bezpiecznie i dlatego warto poszukać pięknych zakątków w Polsce.
Polska jest także ostatnimi czasy często wybieranym miejscem przez zagranicznych turystów, którzy chcą obejrzeć nasze piękne krajobrazy i ciekawe zabytki.
Wspaniałym miejscem na wakacje będą Sudety.
W Sudety może wybrać się każdy, nie tylko miłośnik gór. Można tam wypocząć, rozkoszując się pięknymi widokami.

Nasze piękne polskie góry

Sudety są jednym z najstarszych pasm górskich w naszym kraju. Obejmują województwo: opolskie, dolnośląskie, a także swoim zasięgiem obejmują Czechy, jak również niemiecką Saksonię.
Najwyższy szczyt Sudetów to Śnieżka. Charakteryzują się one zróżnicowaną rzeźbą terenu. Zatem jest to idealne miejsce dla wielbicieli pieszych wędrówek, czy tras trekkingowych. Jeżeli lubicie jeździć na nartach czy snowboardzie, to też będzie idealne miejsce dla Was.
Najbardziej znaną częścią Sudetów są Karkonosze. Wyjątkową ich ozdobą jest Śnieżka, która przyciąga rzesze turystów. Zatem jeżeli wybiera się w Sudety, warto zdobyć ten najwyższy szczyt wynoszący 1602 m.n.p.m. Rozpościerają się tam piękne widoki, które zapamięta każdy z nas.
Turystyka tutaj kwitnie, nie brakuje tu także atrakcyjnych miejsc noclegowych, na przykład w Karpaczu. Jeżeli szukamy czegoś lepszego warto zdecydować się na hotele Spa w Sudetach. Po pieszych wędrówkach, będą Państwo mogli wypocząć, relaksując się w spa. A zabiegów jest tutaj mnóstwo. Zatem dzięki temu nabiorą Państwo siły na kolejne szusowania po śniegu. Taki odpoczynek w górach wprawi każdego miłośnika sportów zimowych i nie tylko w dobry nastrój.

Warto także zobaczyć Góry Stołowe, które mają niezwykłą rzeźbę terenu. Góry płytowe są doskonałym miejscem dla miłośników pieszych wędrówek. Atrakcją są tu skalne labirynty, czyli Błędne Skały. Mogą Państwo także wspiąć się na Szczeliniec Wielki.
Warto także zobaczyć piękne wodospady, do których należą między innymi: Wodospad Łomnicki, Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarski czy Wodospad Wilczki.
Miłośnicy przyrody będą tu mogli podziwiać piękną roślinność, a także różne gatunki zwierząt, takich jak: wydra europejska, kuna domowa, jelenie, łasice, norka europejska, tchórza zwyczajnego, czy malutkiego kreta europejskiego.

Piękna Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka to miejsce doskonałe na wypoczynek. Warto tu przyjechać nie tylko dla magicznych widoków, ale także znajdziemy tu zabytkowe miasteczka, sanktuaria, kościoły, stare zamki, jak również pijalnie wód mineralnych. Znawcy architektury znajdą tutaj liczne zabytki Kłodzka czy stare osady. Natomiast pielgrzymi powinni koniecznie odwiedzić Wambierzyce, które są zwane kłodzką Jerozolimą, Góry Igliczne, czy Bardo.
Czekają nas tu także wędrówki górskie oraz rowerowe wycieczki wzdłuż szlaków rozpościerających się przez Polanicę, Duszniki, czy Kudowę.
W Kłodzku można także znaleźć najstarszy gotycki most w Polsce – Świętego Jana Nepomucena. To kamienny most, który cechuje się niezwykłym podobieństwem do mostu Karola w Pradze. Mają podobne figury oraz rzeźby świętych.

Aby wypocząć w pięknych zakątkach Polski, warto wybrać Sudety i Kotlinę Kłodzką. Będą Państwo mogli podziwiać nie tylko piękne góry, ale także zwiedzić ciekawe zabytki.