Relaks w Spa

Wakacje z dziećmi – na co zwracać uwagę?

Zorganizowanie dobrych wakacji to nie mała sztuka. A zorganizowanie wakacji rodzinnych, w których będą brały udział również dzieci, to już wyzwanie ponad siły przeciętnego rodzica. W końcu trzeba pamiętać o tak wielu aspektach pobytu. Począwszy od bezpieczeństwa maluchów, a na ich dobrej zabawie kończąc.

Kwestie organizacyjne

Szukając odpowiedniego miejsca na rodzinne wakacje, nie można wybrać pierwszego z brzegu hotelu. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na to, aby posiadał on wyraźne oznaczenia, które mówią, że jest to hotel spa przyjazny dzieciom. 
Pod tym nieco enigmatycznym oznaczeniem tkwi tak naprawdę cała gama różnego rodzaju mniej lub bardziej widocznych udogodnień, które finalnie przełożą się na końcowy sukces całego urlopu.
Chodzi tu a takie detale jak:

  • logistyka hotelu — wyjeżdżając z dziećmi, poruszającymi się w wózkach na wakacje trzeba koniecznie liczyć się z tym, że możemy mieć problemy z wjechaniem do każdego hotelu i ze sprawnym poruszaniem się po nim. Dlatego też ważne jest to, aby się upewnić, czy dany hotel posiada odpowiedni wjazd lub odpowiednio szerokie drzwi do pokoi i wind
  • pokoje — hotel spa dla dzieci powinien mieć możliwość wykonania przystawki dla dzieci, jak również domówienia dodatkowego mniejszego łóżeczka. Jeśli jest taka możliwość, dobrze jest się upewnić, czy na pewno jest ona darmowa
  • restauracja — pobyt w hotelu nie może się obejść bez korzystania z usług restauracji. Ważne w przypadku spędzania wakacji z dziećmi jest to, aby się upewnić, czy dany hotel posiada specjalną strefę dla rodziców z dziećmi oraz, czy dostępne są specjalne małe siedziska, umożliwiające wygodne jedzenie

Lokalizacja hotelu

Nie mniej ważne od logistyki wewnątrz hotelowej jest to, gdzie zlokalizowany będzie sam hotel.
Niezwykle ważne jest to, aby był on blisko plaży — koniecznie piaszczystej — oraz żeby w pobliżu dominowały szerokie chodniki, ponieważ przemieszczanie się po wąskich i bardzo zatłoczonych chodnikach z wózkiem i dzieckiem nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy.
Dodatkowo należy pamiętać o tym, aby upewnić się, czy w pobliżu wybranego hotel nie znajdują się żadne puby lub dyskoteki, z których płynąca głośna muzyka i hałasy nawet do późnej nocy, mogłyby zakłócać sen najmłodszych.

A co z rozrywką?

Wszystkie wyżej wymienione sprawy są oczywiście bardzo ważne, jednak nie jedzie się na wakacje tylko po to, aby siedzieć w ciszy i komforcie w hotelowym pokoju. Kluczem do udanego i co najważniejsze skutecznego wypoczynku jest, aby był to hotel z atrakcjami dla dzieci i nie tylko.
Jedną z najbardziej podstawowych form rozrywki dla maluchów na wakacyjnym wyjeździe jest oczywiście specjalny plac zabaw. Bardzo ważne jest jedna to, czy dzieci bawiące się tam są pod stałą obserwacją hotelowego opiekuna.
Standardową formą rozrywki w takim hotelu jest basen. Jest to miejsce typowo dla dorosłych, lecz nie da się ukryć, że dzieciaki również będą chciały się w nim kąpać. Dobrze jest zatem upewnić się, czy w hotelu znajduje się basen ze specjalną strefą dla najmłodszych lub po prostu oddzielny, nieco mniejszy basen specjalnie dla nich.