Zdrowie i uroda

Właściwości groty solnej

Powszechnie wiadomo, że pobyt nad morzem dla naszego organizmu niesie szereg korzystnych oddziaływań. Niezwykle czyste powietrze dzięki obecnej w nim soli, posiada doskonałe właściwości lecznice i terapeutyczne.
Czy jednak konieczna jest podróż aż nad morze? Czy może są inne sposoby na zjonizowane solą powietrze?

Tajemnice groty solnej

Grota solna jest niewielkim pomieszczeniem, które posiada ściany wyłożone specjalnymi blokami solnymi. Utrzymywana jest w temperaturze około 23 stopni, przy wilgotności nie przekraczającej 45%. Całość oświetlona jest wtopionymi w ściany lampami solnymi. Tym co jest szczególne w grocie solnej, to obecne w niej powietrze, które dzięki podgrzewaniu i przedmuchiwaniu bloków soli, powoduje, że sól zaczyna unosić się wewnątrz pomieszczenia w powietrzu. Takie powietrze charakteryzuje się takimi samymi właściwościami, jak powietrze nad morzem.

Grota solna – na jakie schorzenia?

Dzięki swoim właściwością seanse w grocie solnej są szczególnie polecane osobą cierpiącym na:

– przewlekłe zapalenie zatok
– choroby płuc
– przewlekłe i alergiczne nieżyty nosa
– astmę
– niedoczynność tarczycy

Oprócz chorób typowo układu oddechowego, grota solna jest wskazana chorym posiadającym problemy z układem krążenia, układem pokarmowym, a także z dolegliwościami skórnymi.

Jak korzystać z groty solnej i gdzie ją znajdziemy?

Groty solne są niezwykle popularne. Z łatwością odnajdziemy je w różnego rodzaju ośrodkach leczniczych i spa. Wybierając hotel SPA, warto jest się mimo wszystko upewnić, czy oferowane zabiegi w SPA zawierają w sobie również seanse w grocie solnej. Dla lepszej organizacji, grota solna w Spa oferuje swoje usługi zawsze o pełnych godzinach. Pobyt w grocie polega na godzinnym relaksie w pozycji pół leżącej na leżaku. Od personelu otrzymamy koc, w razie gdybyśmy mogli zmarznąć, a także ochraniacze na nogi w przypadku braku białych, niefarbujących skarpet.

Grota solna jest miejscem, które posiada znaczne właściwości lecznicze. Polecana jest nie tylko osobą przewlekle chorym, ale również w pełni zdrowym, które podczas regularnych seansów z pewnością poprawią swój ogólnym nastrój i nastawienie do życia.