Zabiegi w Spa

Wykorzystanie fizykoterapii w leczeniu schorzeń

Fizykoterapią można zlikwidować bóle i stany zapalne. Cechą wyróżniającą tę metodę od innych sposobów leczenia jest oddziaływanie różnymi bodźcami na organizm. W ostatnim czasie fizykoterapia stała się bardzo popularną metodą na przywracanie zdrowia. Wykorzystuje się ją w większości dziedzin medycyny, najczęściej w dermatologii, ortopedii i stomatologii.

Charakterystyka fizykoterapii

Jest jedną z form fizjoterapii. Oddziałuje na organizm poprzez wykorzystanie różnych bodźców fizycznych: prądu elektrycznego, światła, magnetyzmu, niskiej temperatury i za pomocą ultradźwięków. Poprzez pobudzenie procesów biologicznych w tkankach może dojść do całkowitego zlikwidowania bólu, wysięków i stanów zapalnych. Jest nowoczesną metodą przywracania zdrowia.

Laseroterapia

Jednym z zabiegów stosowanych w fizykoterapii jest laseroterapia. Wykonuje się ją głównie w stomatologii, ortopedii (złamania, skręcenia, uszkodzenia torebek stawowych i tkanki łącznej) oraz w schorzeniach reumatologicznych.

Zabieg przeprowadzany jest przy pomocy lasera, który może wyglądem przypominać długopis. Znajdująca się na jego końcu specjalna dioda emituje wiązkę światła o niewielkiej mocy i zmiennej długości fali. Podczas zabiegu, w celu zachowania bezpieczeństwa, wiązka światła może być kierowana w stronę pacjenta przy użyciu luster.

Elektroterapia

To kolejna z metod wykorzystywanych w fizykoterapii. Na organizm człowieka działa się prądem o zróżnicowanej częstotliwości. Najczęściej wykorzystuje się tę metodę w schorzeniach reumatycznych, ortopedycznych, skórnych oraz w stanach zwyrodnieniowych. W trakcie zabiegu do ciała przykleja się 4 elektrody, które wytwarzają fale, które oddziałują na ciało. Mogą powodować odczucie łaskotania.

Opisane wyżej zabiegi fizykoterapii coraz częściej wykorzystuje się w leczeniu różnego rodzaju schorzeń i problemów zdrowotnych. Mogą one przynieść ulgę i złagodzić wiele dolegliwości bólowych. Fizykoterapię stosuje się głównie jako jedną z technik leczenia wspomagającego.

Wyżej wymienione zabiegi można wykonać w Hotelu Eden Spa Mielno.