Relaks w Spa

Wypoczynek w Spa nad morzem

Pobyt nad morzem, czy to latem czy zimną, może być naprawdę przyjemny i bardzo relaksujący. Polskie morze oferuje wiele trakcji, jedną z nich jest pobyt w Spa. Czyste, świeże powietrze połączone z relaksem dla ciała i duszy. Nie ma nic przyjemniejszego po długim spacerze brzegiem morza, czy dniu spędzonym na słońcu niż relaksujący masaż czy kąpiel w jacuzzi. Dlatego wiele ośrodków w swojej ofercie proponuje również zabiegi spa.

Zalety Spa

Jedną z niekwestionowanych zalet Spa nad morzem jest fakt, że tego rodzaju relaks dostępny jest przez cały rok, niezależnie od pogody, temperatury itp. Pobyt w spa pomaga pozbyć się stresu nagromadzonego w naszym ciele. Ma też bardzo pozytywny wpływ na zdrowie, ponieważ masaże i pobyty w saunie, czy to suchej czy wodnej, usprawniają krążenie krwi i pomagają pozbyć się wielu przykrych konsekwencji dzisiejszego stylu życia jak bóle mięśni czy kręgosłupa.

Regularne wizyty w spa pomagają również wymodelować i utrzymać piękną sylwetkę. Nie do przecenienia jest też jego wpływ na skórę, zarówno twarzy i ciała. Po serii zabiegów w spa, cera jest nawilżona, lepiej napięta i bardziej świetlista ponieważ pod wypływem masażu i użytych kosmetyków organizm oczyszcza się z toksyn. Również skóra przesuszona czy też podrażniona, na przykład długim pobytem na słońcu może zostać zregenerowana i ukojona odpowiednimi zabiegami.

Podczas zabiegów relaksacyjnych na ciało w mózgu wydziela się serotonina i endorfiny, odpowiedzialne za odczuwanie szczęścia, dzięki czemu zabiegi mają podwójnie dobroczynny wpływ na organizm, nie tylko leczą i poprawiają kondycję ciała ale też koją nasze nerwy. Ponieważ polskie morze wyjątkowo piękne i niezatłoczone jest właśnie zimą, spa jest idealnym miejscem na taki zimowy wypoczynek. Spacery brzegiem zamarzającego morza, a później relaks na przykład w saunie parowej- czy może być coś przyjemniejszego i bardziej kojącego dla duszy i ciała?

Spa nad morzem

Jeśli tylko dysponujemy odpowiednią ilością czasu warto wybrać się do spa nad morzem, aby połączyć relaks ze zmianą klimatu. Czasami warto oderwać się od wszystkiego, codziennych zajęć, obowiązków i problemów i spędzić kilka, dni myśląc tylko o sobie- jest to niezbędne dla zdrowia psychicznego i zachowania równowagi. Pobyt nad morzem, to czyste powietrze, beztroska i harmonia.
Podczas takiego pobytu, nie tylko będzie okazja pooddychać jodem i odpocząć trochę od smogu jaki znamy na codzień, ale też skupić się na sobie i swoich potrzebach.
Pakiety zabiegów w spa są tak bogate i różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Szeroka kadra specjalistów, z pewnością pomoże dobrać odpowiednie rytuały pielęgnacyjne, tak aby jak najpełniej dopasować się do oczekiwań i potrzeb. Zabiegi te mają na celu ukoić nasze ciała i zmysły, zapewnić stan pełnego relaksu, rozluźnić mięśnie i przewrócić energię.