Zdrowie i uroda

Jakie zabiegi antycellulitowe można wykonać w domu?

Aktualnie cellulit dotyka bardzo wielu kobiet. Środków do walki z nim jest bardzo wiele, jednak nie każde są skuteczne. Stąd też wiele osób zadaje sobie pytanie, jak walczyć z cellulitem? Największe efekty przynoszą zabiegi antycellulitowe. Niektóre z nich można samodzielnie wykonać w domu.

Body wrapping

Metoda ta jest jedną z najbardziej efektywnych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ już po pierwszym zabiegu widać, że skóra stała się jędrniejsza. Do wykonania zabiegu potrzebna jest folia spożywcza oraz balsam antycellulitowy. Polega to na tym, że należy nałożyć kosmetyk na problematyczne miejsca i owinąć je folią. Folia powinna zostać przez około 20-30 minut na ciele, a po upływie tego czasu należy ją usunąć i zmyć resztki balsamu najlepiej letnią wodą. Taki zabieg powinno się powtarzać dwa razy w tygodniu. Takie domowe Spa przynosi najbardziej zauważalne efekty. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy może taki zabieg wykonywać. Jeżeli ktoś ma tendencję do pękających naczynek albo jest w ciąży, to takiego zabiegu nie można pod żadnym pozorem wykonywać. Kremy antycellulitowe są bardzo silne i niestety ale mogą zaszkodzić dziecku.

Masaż

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, iż regularnie wykonywany masaż może przynieść ogromne efekty w walce z cellulitem. Przed przystąpieniem do wykonania masażu, miejsca, na których pojawiła się pomarańczowa skórka należy posmarować olejkiem antycellulitowym. Jeżeli nie mamy takiego w domu, to można posmarować zwykłym balsamem. Następnie miejsca te powinno się intensywnie ugniatać, podszczypywać i masować jednak z użyciem siły. Jeżeli ktoś nie radzi sobie z samodzielnym wykonaniem takiego masażu, to można zawsze zakupić akcesoria do jego wykonania. Wszelkie masażery, czy szczoteczki mogą pomóc w wykonywaniu tak intensywnego masażu i są one dostępne w niemalże każdej drogerii. Oczywiście należy również się przygotować na to, że odczucia w trakcie takiego zabiegu mogą nie należeć do najprzyjemniejszych, jednak poza uczuciem dyskomfortu raczej nie powinno się nic więcej odczuwać. Ważna przy tej metodzie jest regularność. Taki masaż powinien być wykonywany raz, albo nawet dwa razy dziennie. Wtedy możliwe będzie szybkie zauważenie efektów.

W domu czy w Spa?

Codzienna pielęgnacja ma ogromny wpływ na to, jak wygląda nasze ciało. Jednak jeśli zależy nam na szybkich efektach, które widoczne będą w krótkim czasie, lepiej zdecydować się na profesjonalne zabiegi w Spa. Odpowiednio dobrane są one niezwykle skuteczne i przyjemne.