Zabiegi w Spa

Zabiegi na twarz – na czym polegają?

Skóra twarzy zawsze ma dla nas szczególne znaczenie – jest bardzo delikatna i wymaga specjalnej troski. Chcielibyśmy, aby zawsze wyglądała młodo i promiennie, bo dzięki temu jesteśmy piękniejsi. Jednak, aby tak było, trzeba zadbać o nią w odpowiedni sposób. Na przykład poprzez wykorzystanie różnego rodzaju zabiegów. Ich stosowanie jest coraz powszechniejsze w naszym kraju, za pewne ze względu na ich dostępność, ale i wysoką skuteczność. 

Dogłębne oczyszczanie – od tego zawsze warto zacząć

Jednym z bardzo popularnych zabiegów o działaniu oczyszczającym jest mikrodermabrazja diamentowa. Zabieg polega na wykorzystaniu specjalnego aparatu, który ściera najbardziej wierzchnią warstwę martwego naskórka za pomocą drobinek diamentu. Dzięki usunięciu wszelkich zrogowaceń skóra staje się delikatniejsza, nie ma tendencji do łuszczenia się, wygląda młodziej i bardziej świeżo. Zabieg wykonywany w seriach doskonale sprawdza się także w przypadku walki z trądzikiem różowatym oraz z innymi wypryskami i niedoskonałościami skórnymi.

Alternatywę stanowi zabieg nazywany hydrabrazją, która właściwie polega na tym samym, z tą różnicą, że wykorzystuje się w nim wodę, która poprzez podciśnieniowe zasysanie skóry pozwala oczyścić ją z łoju czy też z zaskórników. Warto zauważyć, że ten sposób oczyszczania skóry jest o wiele bardziej efektywny w porównaniu do jakichkolwiek domowych sposobów.

Zabieg, który ma na celu odżywienie skóry

Takim zabiegiem jest mezoterapia. Polega ona na wstrzykiwaniu bezpośrednio do głębokich warstw skóry różnego rodzaju substancji odżywczych takich jak koktajle witaminowe, ale i różnego rodzaju mieszanek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Ze względu na umieszczanie preparatów bezpośrednio w warstwach skóry właściwej można mówić o dużej skuteczności tej metody i możliwości uzyskania rezultatów w krótkim czasie.

Zabiegi na twarz – pozbywanie się niedoskonałości, ale i walka z upływającym czasem

Wiele osób zmaga się z różnego rodzaju niedoskonałościami. Niezależnie od ich rodzaju recepta może być jedna – laser. W taki sposób można usuwać blizny, pozostałości po trądziku, a także przebarwienia skórne. Użycie lasera jest także często nazywane liftingiem bez skalpela, gdyż może być także traktowane jako zabieg pomagający w walce z oznakami starzenia się skóry. Zabieg jest bardzo skuteczny, jest wykonywany poprzez laser frakcyjny lub laser CO2. Laseroterapia jest coraz popularniejsza także i w Polsce, tym bardziej, że nie jest tak inwazyjna jak wszelkiego rodzaju chirurgiczne sposoby odmładzania skóry twarzy.